Hipnoterapeits atklāj, kāpēc sākumā negribas iet dušā, bet pēc tam negribas no tās izkāpt: 4 neparasti “vannas istabas psiholoģijas” fenomeni

Vannas istaba ir ne tikai vieta, kur uzturēt higiēnu, bet arī telpa, kur varam atrast privātumu un atpūsties. Psihologs stāsta, kāpēc emocijas vieglāk izjust vannas istabā un kāpēc dažkārt mums ir īpaši slinkums iet uz dušu.

Dušā iešanas laika atlikšana

Vai esat kādreiz pamanījuši, ka dažkārt ir īpaši grūti atraut sevi no sēdvietas un doties uz dušu? Šķiet, ka ir daudz interesantākas un svarīgākas darāmās lietas. Un jums burtiski ir jāsavāc griba, lai steigšus dotos uz vannas istabu. Kāpēc tā notiek?

Fiziskais nogurums: Ja cilvēks jūtas noguris, viņam ir grūti atrast enerģiju ikdienas uzdevumu veikšanai, tostarp arī dušas apmeklēšanai. Šādos gadījumos viņš izvēlas atpūsties vai darīt citas lietas, atliekot dušu uz piemērotāku laiku.

Motivācijas trūkums: Dažiem cilvēkiem mazgāšanās dušā var kļūt par pienākumu, neinteresantu darbu. Ja viņi nesaskata tūlītēju labumu no dušas lietošanas, viņi uzdod jautājumu, “kāpēc tieši tagad?” Tad mazgāšanās dušā var pagaidīt.

Psiholoģiskie faktori: Slinkums vai nevēlēšanās iet dušā var būt saistīta ar emocionālu vai psiholoģisku stāvokli. Piemēram, cilvēki, kas cieš no depresijas vai trauksmes traucējumiem, nerūpējas par higiēnu. Tāpat dažiem cilvēkiem var būt nepatika pret ūdeni, vannas istabu vai pašu dušas procesu, ko izraisījusi negatīva pieredze pagātnē vai fobija.

Nevēlēšanās izkāpt no dušas

Tomēr dažreiz vienkārši ir jāsāk un vannas istaba burtiski “aizrauj”. Kādi ir iemesli?

Relaksācija: Ūdens skaņa, masāžas sajūtas, ko uz ķermeņa rada strūklas, un burbuļvanna palīdz atslābināties un atbrīvoties no spriedzes. Tā rada tik patīkamu fiziska komforta sajūtu, ka cilvēks izšķīst tagadnes mirklī. No tā negribas atteikties.

Izvairīšanās no pienākumiem: Daži cilvēki var izmantot laiku dušā, lai atliktu pienākumus. Šādos gadījumos viņi apzināti kavējas mazgāšanās laikā, lai izvairītos no darba pienākumu veikšanas.

Svētnīca: Vannas istabā mēs atrodamies relatīvā izolācijā, tālu no ikdienas dzīves trokšņa un uztraukuma. Tā ir vieta, kur varam atrast vientulību un iegrimt savās domās, tāpēc cilvēki vēlas ilgāk uzturēties šajā mierīgajā vidē.

Turpinājumu lasiet nākamjā lapā!

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru